Dlaczego oklejanie samochodu folią staje się coraz popularniejsze?

0 Comments

Zmiana koloru samochodu to bardzo poważne decyzja w szczególności pod względem finansowym właściciela pojazdu.

Jeszcze do niedawna jedyną opcja zmiany koloru było standardowe malowanie całej karoserii, które nie dość, że jest czasochłonne, to dodatkowo kosztuje naprawdę wiele. Profesjonalni lakiernicy liczą sobie kilkaset złotych za pomalowanie jednego elementu karoserii samochodu. Jednak na ratunek osobom, które nie chcą wydawać kilku tysięcy złotych na malowanie samochodu przychodzi metoda oklejania samochodu specjalnie do tego przeznaczoną folią. Dziś ta metoda jest praktycznie najczęściej stosowaną metodą. Wiąże się to z o wiele mniejszymi kosztami takiej zmiany koloru, a także tym, że w każdej chwili, właściciel oklejonego samochodu będzie mógł przywrócić go do pierwotnego stanu sprzed oklejenia samochodu. Wystarczy, że zerwiemy nałożoną folię, a samochód wróci do poprzedniego stanu. Oczywiście oprócz odpowiedniej folii do oklejania samochodu niezbędne do całego procesu będzie również kilka innych narzędzi.

Dlaczego oklejanie samochodu folią staje się coraz popularniejsze?

Przydadzą się nam na pewno rakle, które zakończone będą z jednej strony specjalnym filcem, który podczas aplikowania folii nie porysują jej powierzchni.

Ponadto bardzo użyteczna może okazać się opalarka, która dzięki podgrzaniu folii nada jej odpowiedniej elastyczności. Warto mieć opalarkę ze zmienną regulacją temperatury, pozwoli to na wybranie odpowiednego grzania dla konkretnie stosowanej folii do oklejenia samochodu. Do całego procesu warto się wyposażyć również w nożyk, który z łatwością pozwoli nam dociąć brzegi zaaplikowanej folii. Czynność oklejania samochodu folią powinna być przeprowadzona w odpowiednich warunkach. Nie zaleca się wykonywać tej operacji na świeżym powietrzu ze względu na ilość zanieczyszczeń przenoszonych razem z wiatrem. Swój samochód zawsze możemy powierzyć specjalistom, oklejanie samochodów folią wrocław to hasło, które pozwoli Ci znaleźć najbliżej znajdujące się studio oklejania samochodów.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.