Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń z karoserii

0 Comments

Właściciele samochodów, którzy zauważają iż na karoserii pojawia się wiele wgięć, które mogą być wynikiem uderzenia, gradu czy owoców spadających z drzew, mogą obecnie skorzystać z usługi PDR, czyli usuwania wgnieceń bez konieczności uzupełniania braków czy też lakierowania.

W ten sposób możemy niskim kosztem doprowadzić karoserię pojazdu do poprzedniego stanu. Warto zwrócić uwagę, iż blachach posiada tak zwaną pamięć, także jest podatna na powrót do poprzedniego kształtu. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi można zatem wygiąć blachę od środka, lub też wyciągnąć na zewnątrz.

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń z karoserii

PDR to szybka metoda pobycia się wgniotek

Obecnie PDR cieszy się dużą popularnością ze względu na fakt, iż jest to usługa tania oraz szybka. W tym przypadku nie trzeba także dobierać koloru lakieru, nadwozie nie będzie lakierowane, zatem samochód będzie wyglądał tak, jak przed uszkodzeniem. Oczywiście metodę PDR możemy stosować w przypadku uszkodzeń różnej wielkości, także przy bardzo małych wgniotkach. Warto zwrócić uwagę, iż wgniotki na pojeździe mogą wpłynąć znacznie na wartość naszego samochodu, jego odbiór wizualny przez kupującego. Dlatego jeżeli chcemy samochód sprzedać w dobrej cenie, wówczas możemy udać się do warsztatu PDR, gdzie zostanie przebadany za pomocą specjalnych lamp, dzięki czemu mogą zostać wykryte wgniotki, których nie zauważamy na co dzień.

Blachy możemy naprawiać na dwa sposoby, mogą być wypychane od środka, w ten sposób możemy usunąć łatwo wgniecenia maski, klapy bagażnika czy też drzwi i błotników. Oczywiście w tym przypadku możemy wykorzystać różne końcówki, które będą się różniły długością oraz profilem. Inną metodą jest wyciąganie z zewnątrz, w tym przypadku możemy wykorzystać klej łączący na ciepło, umieścić na karoserii specjalne plastikowe zaczepy, a następnie za pomocą wybijaka możemy wyciągnąć blachę na zewnątrz. Dzięki temu nie będziemy musieli usuwać elementów wnętrza naszego pojazdu, przykładowo podsufitki czy też rozkręcać drzwi.

Blacharze, którzy chcieliby rozpocząć oferowanie usług typu PDR w swoich zakładach, mogą obecnie skorzystać z ciekawych szkoleń, gdzie pod okiem doświadczonych specjalistów nauczą się wykorzystywać narzędzia, usuwać wgniecenia w sposób profesjonalny. Ze szczegółami oferty możemy zapoznać się na stronie szkoleniepdr.pl, są to szkolenia 5 lub 10 dniowe. W czasie kursu w małych grupach zapoznamy się z podstawami, będziemy uczyli się, w jaki sposób obsługiwać podbijaki, stosować metodę z klejem na gorąco oraz na zimno. Oczywiście nauczymy się także oceniać, jaki sposób usunięcia wgniecenia będzie w danym przypadku najlepszy.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.