Co zapewniają nam, wtryski paliwa w silnikach benzynowych
We wszystkich samochodach z silnikiem spalinowym, spotkamy wtryski paliwa, jest to tak naprawdę coś co miało na celu zastąpienie wcześniej używanych gaźników.
Ich najważniejszą funkcją, jest co oczywiste prawidłowe oraz odpowiednie rozpylenie benzyny, która następnie przemieszcza się do kolektora dolotowego albo komory spalania. Dlatego jak widać, to właśnie dzięki wtryskowi paliwa w silnikach spalinowych, dochodzi do jego przenoszenia w odpowiedniej formie oraz postaci, do dalszych części samego silnika. Jeżeli jednak, wtrysk paliwa nie działa w prawidłowy dla niego sposób, to niestety może dojść do poważnych sytuacji, włącznie z uszkodzeniem całego silnika, czego lepiej uniknąć. Ma to miejsce zwłaszcza wtedy, gdy dojdzie do stukania samych wtryskiwaczy, i nie reagowania w momencie pojawienia się takiego zjawiska, względnie innych sytuacji, jakie powinny wymusić na nas reakcję w kierunku oceny stanu technicznego wtrysku paliwa w silnikach benzynowych.
Po czym poznać, iż wtryskiwacz paliwa w silniku benzynowym uległ awarii? Po czym jeszcze możemy poznać, że wtrysk w silniku benzynowych uległ awarii, uszkodzeniu lub nie działa zgodnie z przeznaczeniem?
Niektóre objawy, które mogą nas informować o uszkodzeniu wtryskiwaczy w silnikach benzynowych, to :
– Uszkodzenie samego katalizatora albo filtra cząstek stałych, niestety brak dbania o nie może doprowadzić do awarii także wtrysku paliwa.
– Dużego spadku mocy silnika
– Znacznie zwiększonego niż dotychczas, zużycia paliwa
– Bardzo nierównej pracy silnika na biegu jałowym
– Pojawieniem się spalania stukowego
– Ogromnych problemów, z samym rozruchem silnika
– Niskiej jakości spalin
Możemy wydłużyć okres eksploatacji, wtryskiwaczy paliwa w silnikach benzynowych, poprzez odpowiednie dbanie o nie, stosowanie dobrej jakości paliwa, czy przeprowadzaniu systematycznych czynności, powiązanych z ich czyszczeniem lub sprawdzaniem stanu technicznego. W momencie gdy uległ on jednak uszkodzeniu, to zajdzie konieczność dostosowania go i dopasowania, pod kątem prawidłowego jego wybrania.