Czy warto poddać samochód detailingowi przed wystawieniem na sprzedaż

0 Comments

Niektórzy ludzie nawet nie zadają sobie trudu, aby umyć dokładnie swój samochód przed wystawieniem go na sprzedaż.

W rezultacie nie otrzymują takiej kwoty za auto, co ludzie, którzy najpierw poddają samochód usłudze detalowania. Chociaż upewnienie się, że Twój samochód jest czysty przed sprzedażą, znacznie ułatwia znalezienie kupca, szczegółowy detailing samochodu przed sprzedażą może zmienić zasady gry na twoją korzyść. Zwyczajne mycie, nawet w myjni samochodowej, to tylko szybkie usunięcie kurzu i brudu z powierzchni lakieru. Jeśli przyjrzysz się uważnie, po zakończeniu mycia zobaczysz plamy, skazy, resztki brudu, zawirowania na lakierze i inne zanieczyszczenia wciąż przylegające do zewnętrznej części samochodu. Usługa detailingu jest zupełnie inna. Proces dzieli się na kilka etapów, które obejmują dokładne mycie i czyszczenie pojazdu, usuwanie zanieczyszczeń, woskowanie, polerowanie i zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane we wnętrzu pojazdu, na kołach oraz reflektorach, a czasem nawet profesjonalne czyszczenie silnika.

Pełny detailing obejmuje regenerację wnętrza, a także zewnętrznej części samochodu.

Tak jak w detalowaniu zewnętrznych części chodzi o coś więcej niż mycie auta, tak samo wyszczególnianie wnętrza samochodu jest bardziej wymagające niż zwykłe zbieranie śmieci z podłogi i siedzeń oraz wyczyszczenie plastikowych powierzchni. Nawet dealerzy samochodów używanych czasem wykorzystują każdą dostępną technikę detalowania, aby samochody przeznaczone do sprzedaży były jak najbardziej atrakcyjne dla klienta. Kiedy przychodzi czas na sprzedaż własnego auta, musisz upewnić się, że dostaniesz za niego najwyższą kwotę, tak jak robią to profesjonalni sprzedawcy samochodów używanych, dlatego auto detailing jest dobrym wyborem. Chociaż żaden samochód nie może zostać przywrócony do pierwotnego stanu bez pełnej renowacji, profesjonalnie przeprowadzony proces auto detalowania przed sprzedażą znacznie pomaga uzyskać jak najlepszy wygląd pojazdu.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.