Heroiczna walka młodych żołnierzy o przetrwanie

0 Comments

Film ,,1917″ to doskonały dramat wojenny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Sama Mendesa, który opowiada o wydarzeniach w trakcie I Wojny Światowej w 1917 roku.

Podczas gdy osłabione wojska niemieckie wycofują się na froncie zachodnim, Brytyjczycy uważają się za mających przewagę, ale znajdują się w fatalnej sytuacji. Dwaj młodzi brytyjscy żołnierze, kapral Schofield (George MacKay) i Blake (Dean Charles Chapman) otrzymują pozornie niemożliwą do wykonania misję. W wyścigu z czasem muszą przekroczyć terytorium wroga i przekazać wiadomość do innego batalionu, która powstrzyma śmiertelny atak na tysiące żołnierzy, w tym również na brata Blake’a, który służy w tamtym oddziale. To prawdziwy wyścig z czasem, bo mają tylko kilka godzin aby przebyć kilometry pustkowia na terytorium wroga, pełne zasadzek, min i snajperów. Jeśli im się nie uda i nie zdążą na czas, żołnierze innej jednostki wpadną w zasadzkę Niemców i zginą, oni sami również mogą nie przeżyć tego ryzykownego wypadu. Nowy film Sama Mendesa, który reżyserował także przykładowo filmy o Jamesie Bondzie, tym razem przenosi widza do Francji w trakcie pierwszej Wojny Światowej w 1917 roku, a podobno inspiracją dla obrazu była historia jego własnego dziadka. Heroiczna walka młodych żołnierzy o przetrwanie

Cała akcja w filmie rozgrywa się w niecałe dwie godziny, z tego powodu podjęto próbę, aby film wyglądał jakby był kręcony jednego dnia, dlatego zdjęcia były kręcony tylko podczas zachmurzonego nieba.

Wojna światowa jest niewyobrażalna dla osób żyjących w czasie pokoju. Mimo to filmowcy starają się odtworzyć ten okrutny czas tak autentycznie, jak to tylko możliwe, aby zwrócić nasza uwagę i uświadomić nam, że coś takiego nigdy nie może się powtórzyć. Film 1917 nie tylko pokazuje próbę przetrwania żołnierzy w tym strasznym czasie, ale nie pozwala widzowi nawet na moment oderwać się od akcji, tak dobrze i wiarygodnie jest pokazana. Podstawą fikcyjnej historii jest odwrót Niemców na silnie ufortyfikowane linie Hindenburga, kiedy od miesięcy fronty walczyły o kilka metrów ziemi do ostatniego człowieka.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.