Implanty zębów – sztuczne zęby w miejsce naturalnych
Pełne uzębienie jest oznaką zdrowia i dbałości o sobie, niestety czasami dzieje się tak, że tracimy zęba i wtedy konieczne jest jakieś uzupełnienie tego ubytku.
Można to zrobić protezą, ale jest to rozwiązanie tymczasowe, natomiast uzyskanie efektu wysokiej estetyki wymagałoby wykorzystania rozwiązania, które dawałoby stały efekt. W uzupełnianiu braków stosuje się różnego rodzaju protezy i półprotezy, ale doskonale sprawdzają się także implanty Wrocław. Wszczepia się je na stałe, a ich naturalny wygląd powoduje, że nie sposób ich odróżnić od prawdziwych zębów. Dzięki takim implantom możemy odtworzyć wygląd swojego uzębienia i to w taki sposób, że nie nikt nie pozna, że nie są to nasze prawdziwe zęby.
Implanty zębów – czym są?
Implanty to ceramiczne rekonstrukcje zębów, które praktycznie do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Każdy detal takich zębów jest maksymalnie dopracowany, a dzięki temu uzębienie jest pełne i wygląda na zdrowe. W tym miejscu zauważyć, że uzupełnienie ubytków implantami jest wyjątkowo kosztowne, gdyż takie implanty każdorazowo przygotowuje się na odpowiedni rozmiar, by były idealnie dostosowane do szczęki pacjenta. Zanim wykona się każdy implant, trzeba zdjąć pomiary, by każdy fragment nowego zęba był perfekcyjnie dopasowany do szczęki. Należy też zauważyć, że implanty zębów składają się z kilku elementów.
Jedynym widocznym elementem jest korona wykonana ze stali i materiału ceramicznego, a ponadto w kość wszczepia się specjalną śrubę, a następnie łącznik.
Implanty są sztucznymi zębami, które w zamyśle mają odtwarzać wszystkie funkcje naturalnych zębów – związane z rozdrabnianiem żywności oraz te estetyczne. Implanty się nie psują się i nie wypadają. Nie atakuje ich próchnica i nie zmieniają koloru. Takie zęby zachwycają i pozwalają poczuć się pewnie, gdyż nasz uśmiech nie ma wtedy żadnych mankamentów. Implanty Wrocław są zębami, które wszczepia się na całe życie. Nie praktykuje się usuwania takich implantów, gdyż w zamyśle mają one służyć pacjentowi aż do śmierci.