Jak działa magnetoterapia u zwierząt?

0 Comments

Terapia magnetyczna dla zwierząt jest nieinwazyjną formą leczenia, która służy do łagodzenia bólu w przewlekłych stanach zwyrodnieniowych u psów, kotów i koni.

Magnetoterapia działa dobrze w usuwaniu stanów zapalnych ciała i przywracaniu poprawnego krążenia krwi. Również u zwierząt terapia polem magnetycznym przyspiesza proces gojenia poprzez zwiększenie przepływu krwi do chorej części ciała, a tym samym dostarczanie większej ilości składników odżywczych.

Jak działa magnetoterapia u zwierząt?

Jak terapia zwierząt polem magnetycznym może pomóc w leczeniu

Magnetoterapia daje lepsze efekty u zwierząt, ponieważ przykładowo psy mają znacznie szybsze krążenie krwi niż ludzie. Jako takie, pole magnetyczne jest łatwo absorbowane przez ich ciało, co prowadzi do pozytywnych zmian w czasie. Terapia polem magnetycznym u zwierząt jest stosowana przede wszystkim w leczeniu złamań i wielu innych dolegliwości i schorzeń, w tym bólu stawów, zapalenia stawów, epilepsji, przewlekłych zaburzeń narządów, dysplazji i zapalenia kości i chrząstki. Dwa podstawowe tryby magnetoterapii obejmują użycie samych magnesów oraz użycie impulsowego pola elektromagnetycznego.

Magnesy statyczne lub stałe występują w różnych rozmiarach i kształtach, przeważnie magnesy te są częścią popularnych artykułów dla psów, takich jak kurtki dla psów, obroże, łóżka i maty. Z drugiej strony terapia polem magnetycznym wykorzystuje pulsujący prąd przepływający przez zwinięty drut do wytworzenia pola magnetycznego. W tym procesie weterynarz zwykle umieszcza psa czy kota w pulsacyjnym urządzeniu terapeutycznym, które emituje sygnał i zapewnia znaczną ulgę zwierzęciu w znacznie krótszym czasie.

Regularnie przeprowadzana terapia zwierząt polem magnetycznym jest skuteczna i przynosi pozytywne rezultaty. Magnetoterapia zwiększa przepływ krwi i pomaga złagodzić niektóre bolesne schorzenia u psów, kotów czy koni. Terapia polem magnetycznym jest bezpieczna i nie ma skutków ubocznych, nie koliduje z żadnymi implantami ani lekami czy innymi formami terapii, a nawet może uzupełniać leczenie weterynaryjne.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.