Kontrola jakości i testowanie oprogramowania

0 Comments

Zapewnienie jakości ma kluczowe znaczenie w tworzeniu oprogramowania.

Nie można bowiem oddać w ręce użytkowników programu działającego niepoprawnie, z pewnością w każdej branży oprogramowanie musi działać poprawnie. Możemy wyobrazić sobie jakie problemy mogło by powodować oprogramowanie w księgowości, które nieprawidłowo oblicza kwoty podatków. Czy też oprogramowanie które nieprawidłowo zapisuje dane logowania użytkowników. W czasie pisania bardzo skomplikowanego oprogramowania w wielu miejscach można popełnić błąd. W dzisiejszych czasach oprogramowanie komercyjne nie odniesie sukcesu, jeśli wystąpią błędy. Może to być wszystko, od użyteczności interfejsu użytkownika po szybkość i bezpieczeństwo oprogramowania. Testowanie oprogramowania składa się z wielu faz i należy o nie zadbać, aby oprogramowanie mogło działać tak, jak powinno. Jeśli ktoś chce zadowolić użytkowników oprogramowania, a także zyskać nowych nie można zapomnieć o zapewnieniu jakości. Złe wrażenia odpychają użytkowników obecnie w internecie złe odczucia użytkowników szybko rozchodzą się za pomocą for internetowych, dlatego nie można dopuścić do wypuszczenia wadliwego oprogramowania. Nikt nie chce takiego wizerunku dla swojej firmy, powszechnym błędem w rozwoju oprogramowania jest niedocenianie działu zapewniania jakości, co może łatwo doprowadzić do niedotrzymania terminów lub po prostu złej jakości oprogramowania.

Profesjonalni programiści to nie wszystko, bardzo ważny będzie także odpowiedni nadzór.

Z pewnością ważnym elementem przed oddaniem oprogramowania klientowi będą testy wydajnościowe, dzięki nim można określić nie tylko wydajność systemu, ale także wykryć błędy związane z przeciążeniem systemu, bazy danych. Nowoczesne testowanie oprogramowania to nie tylko klikanie myszką, to także zautomatyzowane testy które emulują działania wielu użytkowników w obszarze aplikacji. Warto także sprawdzić czy oprogramowanie jest odporne na nieprawidłowe podawanie danych, system podpowiedzi dla użytkowników, oraz sprawy związane z pomocą techniczną.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.