Czy używany sterownik silnika to bezpieczny wybór?

0 Comments

Sterownik silnika to niezwykle złożony układ odpowiedzialny za sczytywanie informacji z czujników oraz dostosowywanie pracy jednostki napędowej do sytuacji.

Gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy z niewłaściwą pracą silnika, sterownik zawsze znajdzie się w czołówce możliwych przyczyn. Naprawa tego elementu nie zawsze jest możliwa, a co za tym idzie, wielu kierowców w poszukiwaniu oszczędności wybiera używany sterownik silnika. Czy jest to bezpieczny wybór?


Czy opłaca się naprawiać sterownik silnika?

W tej kwestii eksperci są ze sobą absolutnie zgodni. O ile tylko jest to możliwe, tak, warto naprawiać oryginalny sterownik silnika, ponieważ jest on w pełni dostosowany do naszego samochodu. Niestety, zdarzają się usterki lub uszkodzenia, których nawet najlepszy mechanik nie jest w stanie usunąć. Wówczas, sterownik silnika nadaje się wyłącznie do wymiany. Zakup nowej części często wiąże się z naprawdę kosmicznymi cenami rzędu kilku tysięcy złotych. Nie jestem zatem zaskoczeniem fakt, że wielu kierowców decyduje się na używany sterownik silnika.


Jakie korzyści oferuje nam używany sterownik silnika?

Kupując tę część od sprzedawcy godnego zaufania możemy sporo zaoszczędzić. Doskonałym przykładem jest sterownik Bosch, gdzie w przypadku używanych części możemy zaoszczędzić spokojnie ponad 1000 złotych. Wybierając używany sterownik silnika mamy do wyboru cztery opcje: niewylogowany, wylogowany, kompletny z immobilizerem oraz zsynchronizowany. W przypadku dwóch ostatnich, wymiany może dokonać każdy, kto dysponuje podstawową wiedzą w zakresie mechaniki. W innym razie niezbędna jest pomoc wykwalifikowanego specjalisty.


Gdzie kupić dobry sterownik silnika z rynku wtórnego?

Zakupu możemy dokonać przez Internet, wybierając miejsce cieszące się pozytywnymi opiniami ze strony innych klientów. Doskonałym wyborem będzie ten sklep: https://www.worldecu.com/en/ecu-engine-control-unit. Sterowniki silnika są gruntownie sprawdzane przez fachowców, aby wyeliminować ryzyko wysyłki wadliwej części. Używany sterownik może oznaczać duże oszczędności przy jednoczesnej, nienagannej pracy naszego silnika.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.