Czy używana pompa ABS to dobre rozwiązanie?

0 Comments

Anti-lock Braking System, czyli ABS, to aktualnie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dodatkowego samochodów osobowych i ciężarowych.

Mechanizm opracowany w latach 60. ubiegłego wieku zapewnia nam większe bezpieczeństwo na drodze i sprawia, że opady deszczu i śniegu nie stanowią już tak ogromnego zagrożenia, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Czy używana pompa ABS to dobre rozwiązane w sytuacji, gdy musimy wymienić ten element?


Jakie obowiązki pełni pompa ABS?

Działanie tego elementu nadzoruje sterownik, który na bieżąco analizuje parametry jazdy. Jeśli zanotuje utratę przyczepności, zarządza zmianę ciśnienia płynu hamulcowego w obwodzie. ABS symuluje hamowanie pulsacyjne, ale robi to w dużo dokładniejszy sposób niż kierowca. Poprzez odpowiednią regulację ciśnienia, system zapobiega blokowaniu się kół prowadzącemu do poślizgu. Dzięki temu, gwałtowane hamowanie przy śliskiej powierzchni jest dużo bezpieczniejsze.

Pompa ABS może ulec awarii na skutek wieloletniej eksploatacji lub poważnej kolizji drogowej. Czy zakup używanej części jest bezpiecznym rozwiązaniem?


Używana pompa ABS tylko z pewnego źródła

Na rynku wtórnym nie brakuje części zachowanych w doskonałym stanie. Najczęściej są one pozyskiwane z rozbitych aut. Używana pompa ABS może być zatem w 100% sprawna i oferować nienaganny poziom bezpieczeństwa. Aby tak się stało, musimy dokonać zakupu ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła. Dlaczego tak wielu kierowców decyduje się na zakup używanej pompy? Ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!


Gdzie możemy zakupić używaną pompę ABS?

Zakupu możemy dokonać przez Internet, wybierając rekomendowany sklep online cieszący się pozytywnymi opiniami ze strony klientów. Jeśli interesuje Cię sprawdzona, używana pompa ABS, w tym miejscu: https://www.worldecu.com/en/abs-pump-module znajdziesz bogaty asortyment części, które są dokładnie sprawdzane przez doświadczonych mechaników. Wybierając pompę ABS z zaufanego źródła, gwarantujesz sobie większe bezpieczeństwo na drodze.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.