Do czego służy tachograf?

0 Comments

Samochody ciężarowe wyposażone są w tachografy, są to urządzenie które zajmują się rejestracją wszelkich zdarzeń związanych z prowadzeniem auta, może być to przykładowo rejestracja prędkości, zachowań kierowcy, dodatkowo także tachograf będzie rejestrował wszystkie postoje, przerwy.

Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne tachografy cyfrowe które mogą zbierać wiele różnych informacji o danym pojeździe. Warto zwrócić uwagę iż mogą być to także dane związane ze stanem technicznym pojazdu.

Do czego służy tachograf?

Jak wykorzystuje się dane zbierane przez tachograf?

Nowoczesne tachografy pozwalają także na łączenie się bezprzewodowe, dzięki czemu będziemy mogli bardzo szybko zbierać nie wszystkie informacje. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeżeli firma logistyczna posiada dość duży tabor pojazdów, wówczas zebranie danych pozwoli przeanalizować wszelkie informacje, następnie możemy zoptymalizować trasy, prędkość pojazdów, spalanie. Dzięki temu będziemy mogli zniwelować koszty paliwa, dodatkowo będziemy mogli także przyśpieszyć transporty.

Warto zwrócić uwagę iż ciężarówki wyposażone są w nadajniki GPS które pozwalają na lokalizację, dzięki temu dyspozytor w firmie spedycyjnej będzie wiedział gdzie w danym momencie znajduje się samochód. Jeżeli samochód przykładowo jest już rozładowany, kierowca może wracać wówczas będzie to sygnał iż możemy ciężarówkę wykorzystać do kolejnych przejazdów. Zatem jeżeli zdobędziemy nowe zlecenie gdzie odbiór towaru będzie w pobliżu wówczas możemy wysłać tam pojazd. Z pewnością jest to bardzo duże ułatwienie, dlatego też firmy często korzystają z systemów lokalizacyjnych, analizują dane, sprawdzają jaką trasą poruszał się kierowca, tak aby zoptymalizować ją, dzięki temu także można sprawdzić w których miejscach poruszał się z najniższą prędkością, tak aby wybrać lepsze drogi przewozu towarów.

Jeżeli chcemy przeanalizować dane z tachografów z pewnością warto wykorzystać system telematyczny – DBK, jest to rozwiązanie które pozwala na zbieranie różnych danych z pojazdu, wówczas możemy łatwo przeanalizować wszystkie czynniki które będą wpływały na prędkość transportu, zużycie paliwa, czas. Dlatego jest to rozwiązanie dla dużych firm spedycyjnych które chcą optymalizować pracę, wykorzystać jak najlepiej swoją flotę pojazdów.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.