Karta paliwowa – czym jest i dlaczego warto ją posiadać?

0 Comments

Karta paliwowa to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają zarówno właściciele ogromnych flot samochodowych jak i osoby prowadzące małe firmy jednoosobowe. Pozwala ona na bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie paliwa w bardzo korzystnej cenie, a także za szereg innych usług związanych z eksploatacja pojazdu. Jedną z najciekawszych kart paliwowych na rynku jest ta, oferowana przez markę Moyl. Dowiedz się, czym dokładnie jest karta paliwowa i dlaczego warto ją posiadać.

Karta paliwowa – co to takiego?

Karta paliwowa wyglądem przypomina standardowa plastikową kartę płatniczą, jaką otrzymujemy po założeniu konta w banku. Jednak w przeciwieństwie do tego środka płatniczego jest ona wydawana na konkretny pojazd, nie osobę. Pozwala to na korzystanie z jej zalet, nie tylko właścicielowi auta, ale również zatrudnionemu pracownikowi. Warto tutaj wspomnieć, że karta paliwowa Moyl działa na zasadzie prepaid, co oznacza że musi zostać doładowana odpowiednią sumą środków przed użyciem.

Karta paliwowa umożliwia bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie auta. Co ważne, ceny oferowane właścicielom kart przez stacje paliw są zdecydowanie niższe od tych, jakie widzimy na dystrybutorze. Karta możemy również zapłacić za zakup akcesoriów samochodowych oraz inne usługi związane z eksploatacja auta, takie jak postój na parkingu strzeżonym, przejazd przez autostradę czy serwis samochodowy. Karta paliwowa pozwala również na znaczne uproszczenie procesów księgowych firmy, z uwagi na powiązany z nią program do fakturowania wydatków ponoszonych na pojazd służbowy. Umożliwia ona również łatwą i szybką kontrolę tych kosztów.

Więcej informacji na temat karty paliwowej można znaleźć w artykule https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala, gdzie opisano korzyści tego rodzaju narzędzia.

Dlaczego warto posiadać kartę Moyl?

Karta Moyl to innowacyjne rozwiązanie oferowane przez markę zajmująca się tworzeniem oraz wdrażaniem rozwiązań zmniejszających wydatki poniesione na zakup paliw. Dzięki koncesji na obrót paliwami Moyl.pl oferuje właścicielom swoich kart atrakcyjne zniżki na zakup paliwa sięgające od 12 gr do nawet 25 gr na jednym litrze. Posiadacze karty Moyl mogą również liczyć na szereg korzystnych zniżek, takich jak nawet 20% upust na zakup akcesoriów samochodowych. Prepaidowych charakter karty paliwowej Moyl pozwala również na kontrolowanie wszelkich wydatków ponoszonych z tytułu eksploatacji auta służbowego a w razie zagubienia karty uchroni to firmę przed dużymi stratami.

Karta Moyl posiada również dedykowany program komputerowy umożliwiający szybkie oraz niezwykle intuicyjne tworzenie raportów z wydatków. Dzieje się to dzięki systemowi, który zapisuje każdą transakcję dokonywaną przy pomocy karty, co pozwala również kontrolować, czy pracownik dysponuje środkami uczciwie. Zapobiega to również niepotrzebnym wydatkom, które często przynoszą spore szkody wielu firmom. Właściciele karty paliwowej Moyl mają również możliwość comiesięcznego wystawiania faktur za wydatki ponoszone na eksploatację auta co likwiduje konieczność każdorazowego pobierania małych faktur w kasie stacji benzynowej. Jest to ogromna oszczędność czasu i pozwala pracownikowi skupić się na swoich obowiązkach, zamiast ciągłego pamiętania o zabraniu faktury.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.