Co zrobić z samochodem po wypadku? Kasacja czy oddanie do skupu?

0 Comments

Samochód, który niezwykle ciężko ucierpiał w wypadku, to twardy orzech do zgryzienia dla właściciela. Istnieje pewność, że nie ma większego sensu go naprawiać. Koszty naprawy po prostu przewyższyłyby wartość samochodu. Pozostają więc dwa optymalne wyjścia. Pierwszym z nich jest oddanie auta do skupu. Drugi sposób to zezłomowanie samochodu. Którą z opcji wybrać? Jakie wyjście będzie dla Ciebie najkorzystniejsze, jako właściciela samochodu?

  1. Auto kasacja Warszawa — czy to dobry wybór?
  2. Złomowanie aut — zalety rozwiązania
  3. A może samochód do skupu?

Auto kasacja Warszawa — czy to dobry wybór?

Zderzenie samochodu z barierką, drzewem czy drugim samochodem to niezbyt miłe zdarzenie, które bardzo często kończy się tragicznie dla samego auta. Zwykle maska samochodu wraz z ukrytymi pod nią częściami zostaje całkowicie zmiażdżona. Taki wypadek to gwarancja, że samochód nie będzie nadawał się do dalszego użytku, a jego naprawa może zająć sporo czasu i zabrać z kieszeni właściciela zbyt dużo pieniędzy.

Auto złom to pierwsze rozwiązanie, jakie wielu osobom przychodzi na myśl. Jak pokazuje doświadczenie, złomowanie samochodów nie jest takie trudne, skomplikowane i złe, jak się wydaje. Złomowanie pojazdów pozwala na pozbycie się samochodu w uczciwy sposób. Oddanie go na złom wiąże się z oddaniem karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego samochodu oraz wyrzuceniem samochodu z obiegu. Kasacja pojazdów to ostateczność, ale warto spojrzeć na to chłodnym okiem, by dojść do prawidłowych wniosków. Auto szrot to zwykle najlepsze rozwiązanie.

Złomowanie aut — zalety rozwiązania

Korzystając ze stacji demontażu pojazdów, każdy kierowca może mieć pewność, że jego auto zostanie zezłomowane w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Stacja demontażu pojazdów podejmuje się recyklingu pojazdów wycofanych z użytku, jak i tych, które ucierpiały na drodze i nie nadają się do naprawy. Oddając swój samochód na złom, automatycznie zyskujesz możliwość jego legalnego wyrejestrowania oraz odzyskania części opłacanych składek OC. 

Choć oddanie samochodu na złom kojarzone jest ze stratą, można na niej nieźle zarobić. Zazwyczaj właściciel otrzymuje nieco pieniędzy w gotówce za nieużywany już samochód. Wysokość kwoty zależy w dużej mierze od tego, w jakim stanie został zachowany i czy przed oddaniem do kasacji nie wyciągnięto z niego zbyt dużo części. 

Złomowanie ulubionego samochodu nie jest łatwym zadaniem, ale może nieść ze sobą korzyści. Nie ma sensu trzymać starego grata w garażu, kiedy można za niego otrzymać kilka stów w gotówce. Nie zwlekaj, znajdź dla siebie rozwiązanie, jakim jest auto kasacja Warszawa!

A może samochód do skupu?

Drugą opcją jest oddanie samochodu do skupu. Jest to możliwe, jeśli pojazd jest nadal sprawny. Kiedy istnieje realna nadzieja na przywrócenie go do życia, można faktycznie rozważyć takie rozwiązanie. Właściciel może nie chcieć zajmować się poszukiwaniem części i naprawą na własną rękę bądź poszukiwaniem odpowiednich mechaników. Sprzedaż samochodu w skupie, jeśli tylko właściciel wyrazi na to zgodę, zwykle przebiega bez większych problemów. Wystarczy spisać umowę, biorąc pod uwagę wszelkie istotne dane. Należy wyraźnie zaznaczyć, że po sprzedaży poprzedni właściciel samochodu nie bierze za niego odpowiedzialności. 

Na skupie samochód zostanie bardzo dokładnie obejrzany pod kątem obecnego stanu, zniszczeń, wymaganej naprawy. Jeśli osoba decyzyjna wyrazi zgodę na jego zakup, warto zgodzić się na każdą cenę, aby mieć problem z głowy. Zbyt mocno zniszczone auto lepiej jednak oddać na złomowanie aut Warszawa do kupiewszystkieauta.pl.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.