Kolagen z ryb jako zdrowsza alternatywa dla kolagenu zwierzęcego

0 Comments

Podczas gdy produkcja kolagenu w organizmie naturalnie spada z wiekiem, powoli okradając nas z tego naturalnego rusztowania, które sprawia, że nasze twarze wyglądają ładnie i świeżo, a kości i stawy są sprawne, kolagen morski może pomóc spowolnić proces.

Nauka wykazała, że suplementacja kolagenu może chronić przed tymi efektami i je odwracać. Kolagen morski, który jest kolagenem typu 1, jest wytwarzany z peptydów kolagenu pochodzących z ryb i ma najbardziej efektywne wchłanianie ze wszystkich rodzajów kolagenu. Morski kolagen jest przyjazny dla środowiska i zrównoważony, ponieważ wykorzystuje części ryb, które zwykle są wyrzucane. Badania wykazały, że spożywanie morskiego kolagenu zwiększa grubość skóry, zwiększając liczbę i aktywność fibroblastów skóry lub komórek skóry właściwej wytwarzających kolagen i inne włókna. Najważniejszy aminokwas w kolagenie morskim, glicyna, ma obiecujące właściwości poprawiające sen. Sugeruje również, że glicyna może pomóc obniżyć temperaturę ciała, co jest związane z lepszym snem. Nieregularne skoki i spadki cukru we krwi mogą również zakłócać jakość snu, podczas gdy kolagen morski, który często zawiera około 10 gramów białka na porcję, może pomóc nawet tym. Nie tylko zawartość białka w morskim kolagenie pomaga utrzymać wyrównany poziom cukru we krwi – wysoki poziom glicyny może odgrywać wyjątkową rolę w zapobieganiu nieregularnym skokom i spadkom cukru oraz w zapobieganiu cukrzycy typu 2. Badania wykazały związek między niskim poziomem glicyny a upośledzoną tolerancją glukozy, a jedno badanie wykazało nawet, że osoby z cukrzycą typu 2 częściej mają niskie poziomy glicyny we krwi.

Kolagen jest skoncentrowanym źródłem aminokwasu glicyny, która pomaga ciału wytwarzać kreatynę. Z kolei wykazano, że kreatyna pomaga zwiększyć masę mięśniową i poprawić wydajność ćwiczeń. Jest także doskonałym źródłem proliny, która działa jako przeciwutleniacz i pomaga zapobiegać uszkodzeniom komórek, które mogą powodować obolałość po treningu. Aby dowiedzieć się więcej o dobroczynnym działaniu kolagenu morskiego wejdź na stronę https://www.firia.pl/kolagen-rybi-morski/ i przeczytaj artykuł o tego typu suplementach diety. Ponadto kolagen morski jest łatwiejszy do strawienia niż inne popularne białka, kolagen pozyskiwany ze zwierząt rzeźnych, co czyni go idealnym dodatkiem do koktajli, oraz rzadziej powoduje zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.