Po co kupuje się OC na 30 dni?

0 Comments

Z możliwości zakupu ubezpieczenia na miesiąc korzystają właściciele pojazdów, których sytuacja została objęta w odpowiednim rozporządzeniu o ruchu drogowym.

Są to właściciele samochodów historycznych, wpisanych przez rzeczoznawcę do rejestru pojazdów zabytkowych. Takie pojazdy nie przemieszczają się zwykle po drogach na co dzień, dlatego w celu przewiezienia ich na przykład na zlot historyczny, wykupuje się polisę na 30 dni. Kolejną grupą, która może skorzystać z polisy krótkoterminowej, nawet na 3 miesiące są właściciele pojazdów wolnobieżnych, czyli takich nieprzekraczających 25 km na godzinę. Wśród nich występują: kombajny, opryskiwacze, prasy, karczowniki, rębaki, wciągarki, frezarki, koparki, wyciągarki i inne. Ubezpieczenia na 30 dni można kupić również z powodu kupna samochodu za granicą. Na czas przejazdu musi on posiadać ubezpieczenie, a po przyjeździe niezwłocznie zostać zarejestrowany w odpowiednim urzędzie i ubezpieczony. Tak samo dzieje się przypadku sprzedawania samochodów za granicę. Tutaj również obowiązek utrzymania ciągłości w opłacie za OC występuje i należy go przestrzegać. Wiedzą o tym właściciele komisów samochodowych, którzy często korzystają z polisy krótkoterminowej.

Po co kupuje się OC na 30 dni?

Gdzie kupić i ile kosztuje polisa krótkoterminowa?

Ubezpieczenie krótkoterminowe zależy od przeznaczenia pojazdu, roku jego produkcji, modeli i wieku kierowcy. W wielu sytuacjach młodsi będą zmuszeni do zapłaty większej składki, natomiast doświadczeni kierowcy za bezszkodową jazdę otrzymają dodatkowe zniżki, co pomoże im w zmniejszeniu ceny na polisę. Jej koszt to około kilkudziesięciu złotych. Obejmuje ona krótki czas, więc jej cena nie może być wygórowana. Można ją wykupić u agenta ubezpieczeniowego, w Towarzystwie Ubezpieczeniowym lub przez internet. Tutaj dobrym pomysłem jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, który w sposób jasny i przejrzysty wyliczy, ile taka składka będzie wynosiła, a także porówna oferty z kilku Towarzystw, żeby każdy mógł wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Więcej o ubezpieczeniu krótkoterminowym i innych sytuacjach związanych z finansami i księgowością, znajdziesz na naszej stronie pod adresem: firmowybank.pl

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.