Jak uniknąć kolejnego egzaminu na prawo jazdy

0 Comments

Kontrola drogowa może nas złapać w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zawsze jesteśmy przygotowani do tego typu akcji, zwłaszcza jeśli alkohol z nas jeszcze nie wyparował.

W momencie, gdy zostajemy poddani bezpośredniej kontroli, nie mamy już za wiele do powiedzenia, prowadziliśmy pod wpływem i musimy po prostu przyjąć konsekwencje, jaka z tego faktu wynika. Oczywiście najbardziej martwi nas fakt, że będziemy zmuszeni po raz kolejny zdawać egzamin na prawo jazdy. Na szczęście istnieją możliwości i to w tym wypadku dwie, które pozwalają nam uniknąć ponownego zdawania egzaminu. Pierwszym takim przypadkiem jest fakt, że gdy nie minie dwanaście miesięcy od zabrania prawa jazdy, to nie musimy zdawać egzaminu, aby po odbyciu kary zawieszenia, starać się o natychmiastowe odzyskanie dokumentu.

Inna klasyfikacja

Z drugim przypadkiem mamy do czynienia w momencie, jeśli czyn zostanie sklasyfikowany tylko i wyłącznie jako wykroczenie. W takich przypadkach za tak zwaną jazdę po spożyciu alkoholu sąd może maksymalnie wymierzyć nam karę do 6 miesięcy pozbawienia możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okres ten może wynieść nawet 3 lata, ale w łagodniejszych przypadkach zazwyczaj wymierza się karę nie mniejszą niż rok bez prawa jazdy. Tutaj mamy możliwość wystąpić do sądu z wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego. Jeśli uda nam się wpłynąć na sąd, to wówczas nie musimy nawet dodatkowo zdawać egzaminu na prawo jazdy.
Dodatkowe informacje znajdziesz na adwokat24

Brak odwrotu

Taka ewentualność nie istnieje w momencie, jeśli nasz czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo i nie ma możliwości umorzenia takiego postępowania. Niestety w praktyce tak to właśnie wygląda i nic dziwnego, że jeśli mamy szansę odzyskania dokumentu, to warto skorzystać z takiej opcji. Niektórzy kierowcy stosują małe urządzenia, które są niczym innym jak tak zwaną blokadą alkoholową. Działa to w taki sposób, że po wypiciu 0,1 promila alkoholu, włącza się blokada, dzięki której nie sposób uruchomić samochodu. Jest to bardzo przydatna rzecz.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.