Zastosowanie elementów szklanych we wnętrzu
Ten sam rodzaj szkła na balustradach szklanych wewnętrznych nadaje się do balustrad zewnętrznych.
Wszystkie elementy okucia przeznaczone są do użytku zewnętrznego, może to być stal nierdzewna lub stal ocynkowana ogniowo. W miejscach publicznych i komercyjnych, takich jak restauracje, bary, centra handlowe, biura, szpitale i szkoły, często wymagane są wysokie wymagania dotyczące obciążenia, w tym przypadku musimy postawić na grubsze tafle szkła, 15 lub 19 mm. Takiego szkła używa się również do projektowania ścian ze szkła.
Obecnie ścianki szklane możemy montować również w domu czy biurze
Rodzaje szkła i mocowania balustrad szklanych do zastosowań zewnętrznych są zatem podobne do tych stosowanych w aranżacji wnętrz. W szklanych wypełnieniach elementy konstrukcyjne, takie jak poręcz i słupki, muszą być odporne na warunki atmosferyczne i zużycie. Najbardziej odpowiednie są stal ocynkowana ogniowo lub stal nierdzewna, a także drewno. Niezależnie od tego, jaki system mocowania wybierzesz, będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę na elementy konstrukcyjne balkonu lub budynku, w których ma zostać zamocowana szklana balustrada, ścianka czy drzwi.
Obecnie we wnętrzach coraz częściej stosuje się elementy konstrukcyjne ze szkła. W rzeczywistości szkło jest trwalsze niż drewno, które po kilku latach często jest podatne na uszkodzenia czy wypaczanie, dodatkowo wymaga regularnych zabiegów konserwacyjnych. Szkło starzeje się powoli, więc zmiany w czasie są ledwo zauważalne gołym okiem. Doskonała trwałość szkła sprawia, że warto zainwestować w wystrój wnętrza ze szkła, ponieważ szklane elementy w pomieszczeniach mają trwałość szacowaną na dziesięciolecia użytkowania. Jeśli zdecydujemy się na montaż szklanych ścian, mogą one stanowić połączenie szkła przezroczystego i matowego, dzięki czemu możemy uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne.
Przykładowo w biurach, urzędach oraz przestrzeniach użyteczności publicznej bardzo często spotkamy ścianki szklane. Za pomocą tego typu ścian możemy także obudować oranżerię w domu, wpuszczając do pomieszczenia więcej naturalnego światła.