Dobry mechanik Ferrari — gdzie znaleźć?

0 Comments

Któż nie marzy o tym, by choć na chwilę znaleźć się za kółkiem samochodu marki Ferrari? Pojazdy te to uosobienie wspaniałego, włoskiego wzornictwa, wysokich osiągów i bezkompromisowej jakości. Ich ceny bywają zawrotne, dlatego samochody te nadal rzadko widuje się na polskich drogach, a znalezienie mechanika, który miał sposobność naprawy pojazdów tej klasy, stanowi nie lada wyzwanie. Gdzie zatem szukać doświadczonego mechanika Ferrari i czym kierować się przy wyborze serwisu?

Mechanik Ferrari — wybierz doświadczony zespół

Oddanie Ferrari w ręce niedoświadczonego mechanika to bardzo ryzykowny pomysł. Samochody tej klasy wymagają wielu lat doświadczenia i wyjątkowej precyzji, lecz również odpowiedniego zaplecza technicznego i dostępu do specjalistycznych narzędzi. Innymi słowy — potrzebny jest zespół fachowców, dla którego serwisowanie luksusowych sportowych samochodów to codzienność. 

Serwis ALDA Motorsport od ponad 40 lat zajmuje się szeroko pojętym motorsportem, w tym naprawami naprawami Ferrari, renowacjami kultowych youngtimerów, a także obsługą samochodów wyścigowych. Zatrudnieni mechanicy to nie tylko świetni fachowcy, lecz również prawdziwi pasjonaci motoryzacji, gotowi podjąć każde wyzwanie. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych!

Im szerszy zakres usług, tym lepiej

Dobry mechanik Ferrari powinien poradzić sobie z każdym zadaniem — od niewielkiej, acz trudnej do zlokalizowania usterki, po zaawansowane naprawy jednostki napędowej czy skrzyni biegów. Warto również przyjrzeć się kulturze pracy danego miejsca. Czy prace naprawcze poprzedzone są szczegółową diagnostyką? Czy serwis przeprowadzany jest w czystości? Czy zespół pracuje na oryginalnych częściach? Choć wydaje się, że mogą to być nieistotne detale, w ostatecznym rozrachunku składają się one na wysoką jakość świadczonych usług i zadowolenie klienta z wykonanej pracy.

Specjaliści od renowacji

Jeżeli szukasz mechanika Ferrari, który podejmie się renowacji samochodu, zawsze stawiaj na serwis, który ma na swoim koncie przynajmniej kilka podobnych realizacji oraz dobrą opinię w branży. To ważne, ponieważ nieumiejętnie wykonana renowacja może tylko zaszkodzić, a samochód bezpowrotnie utraci swój niepowtarzalny charakter. Odpowiedni serwis powinien oferować szeroki zakres prac, z uwzględnieniem kompleksowej renowacji karoserii, remontu poszczególnych komponentów (m.in. silnika, układów hamulcowych, zawieszenia), odświeżenia elementów wnętrza pojazdu, w tym renowacji tapicerki samochodowej.

Bezpieczny transport? Dodatkowy bonus!

Dobrych mechaników Ferrari jest jak na lekarstwo, a zapotrzebowanie na usługi tych fachowców stale rośnie. Właśnie dlatego dobry serwis powinien oferować swoim klientom możliwość transportu pojazdu przeznaczoną do tego lawetą, dostosowaną do transportu samochodów sportowych. Laweta powinna być zadaszona i odpowiednio zabezpieczona, aby samochód bez szwanku dotarł do serwisu. Część firm daje swoim klientom możliwość przesłania wyłącznie wybranej części, która wymaga naprawy, co rzecz jasna obniża koszty transportu i jest wygodnym rozwiązaniem, gdy serwis znajduje się w odległej części kraju.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.