Kradzież samochodu metodą na walizkę

0 Comments

Systemy samochodów bezkluczykowych pojawiają się jako standard w wielu nowych samochodach. Uruchamianie za pomocą przycisku jest przyjemną funkcją, ale także ułatwia złodziejom kradzież samochodu.

Złodzieje muszą znaleźć samochód, w którym w samochodzie został brelok. Dzięki systemowi który działa bez kluczyka pojazd jest blokowany i odblokowywany a silnik uruchamiany i zatrzymywany pasywnie. Dzięki tym nowym systemom użytkownik pojazdu musi tylko trzymać przy sobie klucz z nadajnikiem radiowym. Dzięki temu kierowca nie musi wyszukiwać klucza nadajnika radiowego ani aktywnie go przytrzymywać i naciskać przycisków nadajnika radiowego, aby aktywować wymagane funkcje. Systemy te zwiększają komfort użytkownika i ułatwiają wsiadanie do pojazdu. Aby aktywnie zablokować i odblokować pojazd z odległości do 100 m, przycisk nadajnika należy nacisnąć ręcznie. Odblokowanie pasywne odbywa się poprzez uchwycenie klamki drzwi, natomiast blokowanie pasywne odbywa się poprzez dotknięcie powierzchni czujnika na klamce drzwi. Ze względów bezpieczeństwa z funkcji pasywnych można korzystać tylko wtedy, gdy nadajnik znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pojazdu. Nadajnik komunikuje się z jednostką sterującą za pomocą fal radiowych. Nadajnik składa się z obudowy, która zawiera elektronikę, anteny oraz przycisków. Przyciski służące do aktywnej obsługi funkcji są zintegrowane w górnej części nadajnika.

Obudowa zawiera również małą lampkę sygnalizacyjną LED, która zapala się na przykład po naciśnięciu przycisku. Złodzieje którzy chcą ukraś taki pojazd czasem działają sposobem na walizkę, jeden ze złodziei chwyta za klamkę, natomiast drugi specjalnym urządzaniem próbuje czytać sygnał w pilota, obecnie kradzież na walizke jest coraz częstszym sposobem kradzieży. Dlatego trzymając kluczyk w domu, warto umieścić go w pudełku, które nie przepuszcza fal radiowych. Dzięki temu złodzieje nie będą mogli duplikować fal radiowych odpowiedzialnych za sterowanie. Sygnał jest unikalny dla każdego pojazdu, więc złodziej musi skopiować dokładnie nasz sygnał.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.