Kto może skorzystać z usługi odzyskiwania zaniżonych odszkodowań?

0 Comments

Zaniżone odszkodowanie

Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się kolizje i stłuczki. Odszkodowanie, które proponuje ubezpieczyciel, nie jest w stanie pokryć nawet niewielkiej części rachunku od mechanika? Jak można temu zaradzić? Jeśli kwota odszkodowania jest w naszym mniemaniu zupełnie nieadekwatna do poniesionych szkód, można podjąć próbę odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Proces ten nie wiąże się ze sporem na drodze sądowej a decyzyjność podejmowanych kroków nie spoczywa na kliencie, którego nerwy i tak już są nadszarpnięte przez przebytą kolizję samochodową i niesprawiedliwą kwotę odszkodowania. Wiele osób przystaje na krzywdzące odszkodowanie w obawie przed czasochłonną i stresującą batalią z firmą ubezpieczeniową. Zawsze warto samemu spróbować odwołać się od decyzji naszego ubezpieczyciela. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli zostanie ono odrzucone, to sprawa nie jest jeszcze przesądzona a koszty, które ponieśliśmy przy naprawie pojazdu mogą zostać nam realnie zwrócone.

Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie?

W sytuacji otrzymania od ubezpieczyciela zaniżonego odszkodowania i permanentnej obojętności zakładu ubezpieczającego na nasze odwołania o pomoc można zwrócić się do firm zajmujących się odzyskiwaniem zaniżonych kosztów odszkodowań. Jak to działa? Firma analizuje kosztorys i decyzję od naszego ubezpieczyciela – w przypadku zaniżenia odszkodowania klient zdający się na pośrednictwo takiej firmy otrzymuje od niej dopłatę do zwrotu kosztów naprawy jeszcze przed rozpoczęciem procesu sądowego z ubezpieczycielem. Po podpisaniu umowy z firmą pośredniczącą sprawa z ubezpieczycielem jest dla kierowcy już zakończona – resztą formalności, procesem i odzyskaniem zaniżonego odszkodowania zajmuje się już nasz pośrednik. Kwota, którą otrzymaliśmy, obowiązuje bez względu na wynik zakończenia procesu. Takie działanie nazywane jest odkupieniem przez firmę naszego odszkodowania, postępowanie w takim trybie jest w pełni legalne i udokumentowane, szybkie – pieniądze trafiają na konto kierowcy już po kilku dniach a on sam unika kosztów związanych z procesem sądowym.

Czytaj Więcej

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.