Gdzie sprzedać uszkodzony samochód?

0 Comments

Naprawa uszkodzonego samochodu może generować spore koszty. Jest to uciążliwe zwłaszcza wówczas, gdy posiadany przez nas pojazd ma już swoje lata, a konieczne naprawy stają się coraz częstsze. Często reperowany samochód traci na wartości, a niekiedy już sam zakup części i opłacenie pracy mechanika przewyższa rzeczywistą cenę rynkową auta. Obecnie mówi się, że opłacalna jest wyłącznie naprawa pojazdu, którego wiek nie przekracza pięciu lat. Co zrobić, gdy starszy samochód znów odmówi posłuszeństwa, a kolejna naprawa przewyższy jego wartość? Najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością sprzedanie go do skupu aut używanych, który przedstawi rzetelną wycenę pojazdu i dopełni wszelkich formalności w procesie kupna-sprzedaży.

Skąd wiadomo, że pojazd warto sprzedać?

W trzeźwej ocenie sytuacji, warto wziąć pod uwagę liczbę wypadków i stłuczek, w których uczestniczył pojazd. Niegroźne kolizje nie są raczej powodem do zmartwień. Sytuacja wygląda gorzej, gdy samochód uczestniczył w poważnym wypadu. Pomimo pozornej naprawy, poszczególne mechanizmy samochodu mogą doznać poważnych uszkodzeń, czego symptomem są chociażby częste usterki i awarie, generujące konieczność kolejnych wizyt u mechanika. Ciągłe naprawy nie zawsze mają sens, a sprzedaż samochodu, do którego się przywiązaliśmy, staje się wówczas przykrą koniecznością.

Gdzie można sprzedać uszkodzony samochód?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne zadanie. Wystarczy skontaktować się z zaufanym skupem samochodów, takim jak np. Skup aut Lębork (https://www.skupautlebork.pl/), który znajduje się na ul. Gierymskiego 3, 84-351 Lębork (Tel. 604 976 543). Można tutaj sprzedać samochody osobowe, terenowe i dostawcze, a także motocykle i quady. Nawet większa usterka nie wyklucza wcale możliwości dokonania transakcji w skupie samochodów, o czym przekonało się już wielu właścicieli pojazdów. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba z reguły przeznaczyć na oczekiwanie na zdecydowanego klienta oraz załatwianie formalności.

Umowa sprzedaży niesprawnego pojazdu

Osoba, która sprzedaje uszkodzony samochód, ma obowiązek opisania wszystkich jego wad. Kupujący, który zauważy szkodzenia, może skorzystać z rękojmi. Najprościej rzecz ujmując, sprowadza się ona do tego, że to właśnie sprzedawca pokrywa koszty naprawy. Dlatego też umowa może zawierać informacje o tym, że kupujący został poinformowany o usterkach w pojeździe i nie ma co do nich żadnych zastrzeżeń.

Często wykorzystywanym zapisem jest również zwolnienie sprzedającego z rękojmi, ale tego typu informacja musi znaleźć się w umowie. W miejscu „Uwagi/uszkodzenia” należy więc dokładnie opisać wszystkie usterki i określić miejsce ich występowania. Nie warto ukrywać rzeczywistego stanu pojazdu, gdyż konsekwencje takich działań mogą być wyjątkowo przykre. Sytuacja jest znacznie łatwiejsza, gdy korzystamy z usług skupów aut. To ich pracownicy dokonują bezpłatnej wyceny, analizując stan pojazdu, a na sprzedającym nie ciąży odpowiedzialność za dokładny opis wszystkich usterek. Dodatkowym atutem jest błyskawiczna wypłata gotówki, która następuje tuż po finalizacji procesu kupna-sprzedaży samochodu.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.