Jak przygotować auto do sprzedaży? – sprzedaż w skupie i na własną rękę

0 Comments

Dla wielu osób przygotowanie własnego pojazdu do sprzedaży stanowi spore wyzwanie. W jego trakcie trzeba poświęcić sporo uwagi oraz – nie ukrywajmy tego – funduszy, by doprowadzić samochód do stanu, w którym bez problemu znajdzie nabywcę. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, gdy chcemy zbyć auto jak najszybciej, by nie generowało ono dodatkowych wydatków.

Sprzedaż samochodu na własną rękę oraz w skupie

Działania, zmierzające do sprzedaży samochodu we własnym zakresie, pociągają za sobą liczne koszty. Mowa tu przede wszystkim o inwestycjach w jego wygląd – musi on zachęcać osoby, zainteresowane kupnem, do nabycia auta właśnie od nas. Drugą opcją, która nie pociąga za sobą konieczności dodatkowych inwestycji w pojazd, jest skorzystanie z usług firmy, zajmującej się profesjonalnym obrotem samochodami. Taką firmą jest MakTech – skup aut Maków Mazowiecki, która skupuje każdy rodzaj pojazdów, niezależnie od stanu technicznego.

Przygotowania do samodzielnej sprzedaży samochodu

Jakie czynności powinien podjąć właściciel auta, zainteresowany jego sprzedażą na własną rękę? Przede wszystkim wskazana jest wizyta w myjni. Oczyszczenie zarówno karoserii, jak i wnętrza samochodu, to pierwszy krok do uzyskania satysfakcjonujących nas warunków sprzedaży. Umożliwia ono również wykonanie profesjonalnych zdjęć, które zachęcą kupujących do zainteresowania naszą ofertą. Ogłoszenie, prezentujące zadbany i pięknie utrzymany samochód, pozwoli na uzyskanie wysokiej ceny.

Oczywiście warto również pokazać ewentualne mankamenty pojazdu, takie jak wgniecenia karoserii czy zarysowania lakieru. Pomoże to w budowaniu wizerunku rzetelnego sprzedawcy. Nie należy się tego obawiać – wszelkie niedoskonałości tego typu i tak zostaną dostrzeżone podczas oględzin wozu. Ujawniając je, oszczędzamy czas – zarówno swój, jak i potencjalnych kupujących.

Ciekawą opcją jest skorzystanie z usług firmy, zajmującej się przygotowaniem samochodów do sprzedaży. Oczywiście usługi takie mają swoją cenę, jednak zapewniają kompleksową poprawę wizerunku auta.

Sprzedaż samochodu w skupie – jak przygotować pojazd

Osoby, zainteresowane szybką transakcją, często korzystają z usług firm, zajmujących się profesjonalnym skupem samochodów używanych. Pomaga to w znaczącym stopniu zredukować koszty, związane z długotrwałym utrzymaniem pojazdu. Jednocześnie nie jest w zasadzie konieczne przygotowanie auta do sprzedaży – podmiot, zajmujący się obrotem pojazdami, zainteresuje się najczęściej stanem technicznym samochodu, nie jego wyglądem.

Sprzedaż samochodu na własną rękę i w skupie – co bardziej się opłaca?

Oczywiście należy brać pod uwagę fakt, że podmiot, zainteresowany szybkim kupnem naszego pojazdu, może zaoferować nieco niższą cenę. Jednocześnie jednak warto zauważyć, że korzystając z jego usług, nie musimy ponosić kosztów utrzymania samochodu przez okres, niezbędny do finalizacji transakcji na wolnym rynku (przeglądy techniczne, obowiązkowe ubezpieczenia OC). Nie jest również konieczna inwestycja w wygląd samochodu, nie musimy więc ponosić opłat związanych z myciem lub profesjonalnym sprzątaniem auta. Dlatego też w wielu wypadkach skorzystanie z usług skupu samochodów może być opłacalne.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.