Jak sprzedać auto po tuningu?

0 Comments

Sprzedaż auta po tuningu

Pod pojęciem tuningu rozumiemy modyfikacje seryjnego pojazdu – zarówno wizualne, jak i mechaniczne. Można tu wziąć pod uwagę wymianę części widocznych na pierwszy rzut oka w przypadku tuningu optycznego, takie jak przyciemniane reflektory czy szyby, naklejki, ozdobne felgi, folie zmieniające kolor nadwozia, zderzaki z mocniejszych wersji danego modelu czy chociażby zmienione wnętrze (fotele, kierownica, czasem nawet elementy kokpitu). Natomiast tuning mechaniczny rzadko jest widoczny od razu. Najczęściej takie modyfikacje mają na celu zwiększyć osiągi danego pojazdu. Do tych zabiegów należą na przykład wgrywanie nowych map, wymiana hamulców na mocniejsze, założenie sztywniejszych elementów zawieszenia, obniżanie nadwozia, wstawianie głośniejszych elementów układu wydechowego i inne tego typu modyfikacje.

Ztuningowane auto odkupione przez skup aut

Tuning – ułatwienie czy utrudnienie sprzedaży?

Zabiegi tuningowe mogą zwiększyć atrakcyjność sprzedawanego samochodu, ale równie dobrze mogą taką sprzedaż utrudnić. Warto wtedy rozważyć decyzję o sprzedaży auta przez pośrednika jak skup aut po tuningu w Gdańsku, oferujący kupno zmodyfikowanych aut i zajęcie się wszelkimi formalnościami. Większość klientów, zwłaszcza w Polsce, boi się niepewności jaką zazwyczaj oferuje tuningowane auto. Osoby zainteresowane przerabianymi autami to zazwyczaj młodzi kierowcy, pasjonaci lub miłośnicy danej marki, a niełatwo jest znaleźć takiego kupca w szybkim czasie. Zanim zaczniemy proces sprzedaży należy upewnić się, że modyfikacje są bezpiecznie i zgodne z prawem. Dużo trudniej jest sprzedać samochód, który nie przejdzie przeglądu technicznego – a o to nietrudno, gdy auto ma chociażby przyciemnione przednie szyby czy koła wystające poza obrys nadwozia.

Jak zacząć proces sprzedażowy?

Kiedy jesteśmy pewni, że nasz pojazd jest gotowy do bezpiecznej jazdy, warto napisać nowoczesne ogłoszenie i skupić się na tym, by dotrzeć do określonej grupy klientów. Atrakcyjna cena przy oryginalnie wyglądającym samochodzie ułatwi sprzedaż, ale bardzo ważnym czynnikiem przy autach tuningowanych mechanicznie są dowody dokonania zadeklarowanych modyfikacji – wykres z hamowni, paragony na wykonane usługi i inne tego typu dokumenty, jazda próbna.

Sprzedaż auta po tuningu

Najszybszy sposób na sprzedaż

Istnieje wiele komisów, które chętnie skupują zmodyfikowane auta. Skupy aut charakteryzują się właśnie tym, że kupują auta w różnym stanie, różnej marki i rocznika. Nie należy martwić się góry, że nasze auto jest w jakimś stopniu uszkodzone czy niesprawne, bądź właśnie ztuningowane. Na początku warto wypełnić formularz sprzedaży samochodu, podając ogólne informacje o naszym samochodzie, a skup aut na pewno skontaktuje się z nami w sprawie kupna pojazdu. Specjaliści ze skupu ocenią względy wizualne i techniczne auta, zaproponują adekwatną cenę do stanu pojazdu i umowę kupno-sprzedaż.

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.