Preparat do czyszczenia silnika – na czym polega jego ekstremalne działanie?

0 Comments

Ekstremalna jazda wymaga ekstremalnie dokładnego dbania o silnik. Jak zadbać o regenerację jednostki napędowej, gdy przebywasz na bezdrożach, szybujesz w przestworzach albo płyniesz przez wzburzone fale? Prawidłową odpowiedzią na to pytanie mogą być odpowiednie dodatki do oleju silnikowego. Jeśli lubisz zażywać adrenaliny w sportowym wozie, powinieneś zaopatrzyć się w niezbędne preparaty do czyszczenia silnika. 

 

Czym jest preparat do czyszczenia silnika? 

 

Być może po przeczytaniu tego nagłówka pomyślałeś, że będziemy analizować temat czyszczenia silników, ale nie to jest celem omawianego produktu. Nie chodzi o mycie silnika, ale o jego wzmocnienie. Tytułowy produkt spod znaku Ceramizer to skuteczny preparat przeznaczony do regeneracji silnika i zabezpieczania poszczególnych części przed nadmiernym zużyciem. Jego działanie polega na wytworzeniu ceramicznej warstwy ochronnej, która chroni silnik przed działaniem sił tarcia. Specjalna powłoka nie tylko niweluje obecne już mikrouszkodzenia, ale także zapobiega powstawaniu następnych. Preparat do czyszczenia silnika sprawdza się we wszystkich typach silników czterosuwowych, które są eksploatowane w sposób ekstremalny.

 

Szybkość działania

 

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele dodatków do oleju, których stosowanie jest bardzo korzystne dla silników. Dlaczego zatem warto postawić właśnie na ten konkretny preparat? O jego przewadze świadczy szybkość działania. Jednostka napędowa poddawana dużym obciążeniem potrzebuje szybkiej regeneracji, którą zapewnia preparat do czyszczenia silnika. Duża część środków do czyszczenia silnika potrzebuje nawet do 1500 km, aby wytworzyć warstwę ochronną. Tymczasem omawiany produkt wykonuje to zadanie na dystansie zaledwie 100 km. Po zaaplikowaniu dodatku do czyszczenia silników do wlewu oleju, wystarczy przejechać jedynie 100 km, a ceramiczna powłoka ochronna już będzie chronić silnik. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że ochrona działa krócej niż w przypadku „zwykłych” silników. Wielbiciele sportowej jazdy mogą na nią liczyć  podczas pokonywania dystansu 10 000 km. 

 

Liczne korzyści dla silnika

 

Preparat nie tylko regeneruje i chroni silnik. Jego działanie przywraca temperaturę i ciśnienie oleju do optymalnego poziomu. Dzięki niemu rozruch zimnego silnika jest łatwiejszy, a jego praca staje się dynamiczna i bardziej stabilna. Produkty tego typu pozwalają nawet na zmniejszenie zużycia paliwa. Stosowanie preparatu do czyszczenia silnika wydłuża żywotność silnika i w wielu wypadkach pozwala na uniknięcie poważnych usterek i awarii, a co za tym idzie, kosztownych napraw. Ceramizer CSX to absolutny must have dla wszystkich silników eksploatowanych w sposób ekstremalny.

undefined

Renowacja lakieru auta

Wszelkiego rodzaju rysy na lakierze bynajmniej nie są czymś, wobec czego można przejść do porządku dziennego. Można oczywiście je pozostawić, aczkolwiek można także zdecydować się na usługę detailingu.

Wnętrze samochodu

Wiadomo jest, że w procesie codziennego, normalnego użytkowania samochodu, pewne elementy ulegają zużyciu. Niewątpliwie w odniesieniu do niektórych elementów nie można uniknąć owego zużycia. Jednakże z drugiej strony na rynku coraz większą popularnością cieszy się usługa auto detailingu.

Felgi i opony

Podczas jazdy samochodem, felgi są tym elementem, który zbiera na siebie bardzo wiele. To na felgach odbijają się nierówności na drogach, to one zbierają na siebie różnego rodzaju zanieczyszczenia, a tych przecież na drogach nie brakuje.